16. 11. 2016

Na rozhraní

Když zlatou střídá stříbrná

Daleko za námi je babí léto i barevný podzim. Za dveřmi už čeká zima a každým dnem je to víc a víc znát. Dny jsou často tmavé a studené a když přece jenom vykoukne slunce, stejně nezahřeje. Ale umí jiné věci. Zasvítí-li slunce na poprašek sněhu, na ojíněnou trávu, na zamrzlé louže zjistíme, jak je ten nelítostný a často zatracovaný Mráz ještě ke všemu bohatý, když může jen tak pro potěchu všechno kolem pokrýt diamantovým prachem a z obyčejných věcí tak vykouzlit pohádkové kulisy.

Avokádo, hruška a nebo kytara? 

 


Ledové leknínyZe zimní kolekce šperků pro lesní víly.
 

Berla Mrazilka v akci.


Perníková chaloupka


Dvojčata


Dvě z pěti strak, které navštěvují už druhý rok náš dvůr. Nejdřív přilétaly jen tři, ale letos se k nim asi přidali mladí. I když těžko říct, do rodinných poměrů Strakových zas tolik nevidím.


Planoucí vrby.


Tichá, černá voda.Koblihovník.A sněhu bude nejspíš přibývat, pokryje cesty, stromy, louky, pole, až nakonec bude celá krajina bílá jako ubrus, který se vytahuje jen o svátcích. Mráz umlčí i ty nejupovídanější potůčky, zkrášlí je krajkou i křišťálem, zasklí každou louži a okna vyzdobí květy, které se ještě nikdy nikomu jinému nepodařilo vypěstovat. I pak budu chodit po známých cestách, dokud nebudou závěje příliš hluboké, zmrzlýma rukama budu svírat foťák a plná obdivu a úcty budu fotit svátečně oděnou krajinu. Ale ani všechna ta velkolepá, blýskavá nádhera nemůže umlčet a překrýt touhu po jarním tání, kdy vzduch tak omamně voní po rozmrzající zemi, trávě a kůře stromů. Už se nemůžu dočkat...
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat