12. 2. 2021

Smějící se mráz

Ale stejně tak by se článek mohl jmenovat: fotím zimu, protože musím. Má tolik rozličných podob a všechny jsou svým způsobem krásné. Dnes ráno mě to doslova vytáhlo ven a nelitovala jsem, v lese bylo nádherně. Mráz, sníh, slunce, šplouchání potoka, dokonce bylo slyšet sem tam i ptačí pípnutí. Na chvilku jsem nechala všechno za sebou a byla jsem tam jen já a les a zima. Doporučuji, je to osvěžující a baterkám to velmi svědčí. A odpoledne dcera objevila smějící se ksichtík na koupelnovém okně. Že by znamení? 😉Fotila jsem i u souseda, kde jsem byla uklidit po hostech. Jeho okna do zimy byla prostě neodolatelná.Přeji příjemné, klidné zimní dny, ať se na Vás mráz taky směje,
nebo se aspoň vyloženě nemračí. 😊

36 komentářů:

 1. Bev, krásné a vyloženě poetické fotky. 👍👍👍 Smějící se ksichtík nemá chybu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, mám radost, že se líbí. Asi bych to tak neměla říkat, ale jsem z nich taky nadšená. Krásný relax, jak procházka tak následné prohlížení fotek. :)

   Vymazat
 2. Moc hezké fotografie, poetické a uklidňující. ☺

  OdpovědětVymazat
 3. Je krásné vidět, jak to kde v zimě vypadá a ty umíš vyhmátnout krásu kolem sebe. Zvláště, když sama moc nikam nechodím. Díky.♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky ráda prohlížím fotky svoje i cizí. A taky se nikam moc nedostanu, jen po okolí a nebo když už někam jedeme, tak fotím aspoň z auta. Teď je ta doba taková mizerná na nové zážitky nebo cestování a tak fotím, to, co je. :) Snad se to zas někdy zlepší. Děkuji, Růženko. ♥

   Vymazat
 4. Pohlazení pro oko, zvlášť když to celé dekoruje sluníčko.
  To okamžitě dostane úplně jiný rozměr.
  Já jsem tolik sněhu ve městě nepamatovala ani v útlém věku, nyní je to šok. Brodím se metrem sněhu na zahradu a nestačím se divit, co zima dokáže.
  Krásný víkend a když sluníčko domaluje modrou oblohu, rampouchy zkrášlí fotky, alespoň malá radost do občas řádně zaprdlých dní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to opravdu krásné, nemůžu tomu odolat, nosím foťák neustále u sebe, i když jdu jen do prodejny nebo do penzionu. A mám pak neuvěřitelnou radost, když si fotky prohlížím a najdu nějaké opravdu povedené, aspoň teda podle mě. :)
   Děkuji. :)

   Vymazat
 5. Ty rampouchy jsou jak z krápníkových jeskyní, ale tam rostou tisíce let.
  Zima je letos na sníh docela štědrá, Lada by se přišel na své a poetika tvých fotek je kouzelná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak krásná zima už dlouho nebyla, tedy na pohled, je to opravdu jak z Ladových obrázků. A to už je co říct, když tohle uznávám i já červencová. :D

   Vymazat
 6. Zajímavé postřehy. Po letech jskme se dočkali opravdové zimy. Kéž by tak vymrzl i nezničitelný koronavirus..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to by bylo ideální, ale bojím se, že vymrzne kdeco ale s covidem to ani nehne. ;)

   Vymazat
 7. Taky jsem se nechala vytáhnout sluníčkem, které ovšem ledva jsem vylezla z domu a ušla pár metrů zalezlo a celou procházku tvrdošíjně zůstávalo schované za mraky. Teď, když už jsem doma opět krásně svítí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Většinu jsem vyfotila v pátek ráno, kdy bylo opravdu krásně, pak jsem ještě chtěla jít odpoledne dál, na kopec za dědinou, ale počasí se mezitím změnilo, přestalo svítit a už měly fotky zas úplně jinou atmosféru. Na vzdáleném kopci jezdili lyžaři a nechávali se vléct takovým tím padákem, věřím, že kdyby svítilo, že bych to i na tu dálku vyfotila, takhle je z toho na fotce jen takové neidentifikovatelné smítko. :)

   Vymazat
 8. Nejvíc se mi líbí ty rampouchy (po slovensky cencúli)😌

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vida, tak cencúli, zajímavé slovo, to jsem ještě neslyšela. :)

   Vymazat
 9. Bev, to jsou tak úžasné fotky, kochám se. Ty rampouchy, to zamrzlé okno, pohled od souseda, prostě dokonalá pohádková zima. A ten kulich Ti moc sluší. :o)
  Měj krásnou neděli. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dáši, děkuji, mám radost, že se fotky líbily. I ten kulich. :D

   Vymazat
 10. To jsou opravdu nádherné zimní fotografie :)

  OdpovědětVymazat
 11. Nádherné fotky, Bevi. Ten zubatec na skle se parádně vyvedl! Některé fotky už jsem viděla na fejsu, a jsou fakt krásné. Líbí se mi ty střechýlové, fotky s plaňkovým plotem, a taky ta úplně poslední, taková zasněná. Zasněná zima.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy má zima na fotkách tak zvláštní barvy, hlavně ty do modra, že mi to přijde spíš jako namalované než vyfocené. Zasněná zima, to je přesné. Díky, Iví. :)

   Vymazat
 12. Krásně zimně vyladěný článek. Pokochala bych se i víc, kdybych tím sajrajtem nemusela každý den chodit do práce a nemusela mít dvoje ponožky, protože je mínus 20 :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to ti věřím, to je odvrácená strana té fotogenické krásy. Snad už aspoň ty mrazy poleví, dlouhodobě bych v tom žít přece jenom nechtěla. :)

   Vymazat
 13. Báječné podmínky jsem využil a rozhodně nelituji. Jen musím doplnit, že baterce do foťáku to zase až tolik nesvědčí :-).

  OdpovědětVymazat
 14. Nádherné fotky paní Zimy, jsou fakt super. Procházka zasněženým lesem a se sluníčkem v zádech, to ty baterky opravdu dokáže nabít. Moc zdravím ☺☺☺

  OdpovědětVymazat
 15. Děkuji, Eví, a také zdravím. :)

  OdpovědětVymazat
 16. Zimní fotky mě baví, moje i cizí :-) Na takové snímky se vždycky ráda podívám, zimu mám ráda :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, mám to úplně stejně, fotky zbožňuju. :)

   Vymazat
 17. Krásné zimní obrázky - romantické, pohádkové. Líbí se mi všechny. Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 18. Mám ráda zimu. U nás tolik sněhu nebylo ale i tak jsem si procházky venku užívala… Krásné fotečky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby byla zima vždycky tak krásná jako na fotkách, tak bych ji asi taky měla radši. :)

   Vymazat
 19. Vždycky mi nejvíc fotogenický přišel podzim, ale koukám, že zima obstojně dotahuje...:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Letošní únor byl, co se týče fotogeničtosti, mimořádný. I mě zima okouzlila. :)

   Vymazat